קונסטרוקטור-  מיהו? ומה תפקידו בתחום הבנייה?


מהנדס אזרחי שהוא הנדסאי בניין נקרא קונסטרוקטור. מדובר על בוגר הפקולטה להנדסה אזרחית כאשר ההתמחות היא בהנדסת בניין במוסד ידוע בארץ או בחו"ל. בכדי לעסוק בהנדסת בניין על הנדסאי להיות בעל רישיון ממשרד התעשייה והמסחר וכן הוא יהיה חייב להיות רשום בפנקס המהנדסים והאדריכלים. התפקיד של הקונסטרוקטור הינה מתן חוות דעת הנדסית אשר עשויה להיות רלוונטית גם בבתי המשפט או גופים פרטיים אחרים כגון: וועד הבית, גוף עסקי או רשויות. חוות דעת הנדסית, מתבצעת אך ורק ע"י מהנדס בניין שהוא מנוסה שמכיר את התקנים הישראליים.
 
יש להבין כי מהנדס אזרחי בתחום הבניין שהוא מומחה אמור בחוות הדעת לסייע למזמין העבודה לקבל יחס הנדסי מהותי כך שמידע זה צריך לעזור למזמין העבודה לקחת החלטות לגבי המשך ההתנהלות של הפרויקט.

 חוות דעת של קונסטרוקטורים לגבי תמ"א 38

 
הרבה חוות דעת של קונסטרוקטורים ניתנות בעת פרויקטים לשיפור פני העיר הידועים כ-תמ"א 38. ישנם שני סוגים של פרויקטים אלה, הראשון הינו חיזוק מבנים של בנייני מגורים הנבנו לפני שנת 1980 והסוג השני הינו פרויקט פינוי בינוי של הריסת מבנים בגלל שהם ישנים ואפילו מסוכנים למגורים וכן בנייה חדשה של בנייני מגורים רבי קומות. הקונסטרוקטור מתכנן את המבנה לאור תענית ארכיטקטונית ורצון הלקוחות.
 
הנדסאי בניין ייחשב את כמות החומרים הדרושים לבניית המבנה, חיזוקו או שיפוצו. החישוב של הבנייה או השיפוץ יהיה על פי הכוחות הפיסיקליים שפועלים על המבנה. קונסטרוקטור יכין דו"ח מקצועי שיכלול:

  • יציבות המבנה ברעידת אדמה
  • התייחסות למבנה מסוכן
  • עלות תיקון
  • ליקויים במבנה
בונה בפרויקט בניה

ההבדלים ושיתוף הפעולה של האדריכל והקונסטרוקטור


 יש לציין כי קיים הבדל בין אדריכל לבין קונסטרוקטור, האדריכל הוא המתכנן את המבנה והוא זה שיספק את תכניות המבנה. כאשר הליך זה מסתיים, התוכניות תעבורנה למי שיבחן אותן בכדי להבין כיצד יתבצע ההליך  הלכה למעשה. יש לתכנן את מערכות החשמל, התשתית של ביוב ומים. את החומרים השונים לבניה, בוחר הקונסטרוקטור וזאת,לאחר שהאדריכל קבע כי הכול על פי התקן הבטיחותי.
 
הקונסטרוקטור הוא זה שחותם על הגרמושקה שהיא תכנית אדריכלית מקופלת. כאשר ישנה תכנית אדריכלית מפורטת רק אז הוא יוכל למקם את העמודים של המבנה בתכנית הבנייה. החישובים של הקונסטרוקטור יכללו: לחיצה, כפיפה, קריסה, שקיעה, שקיעה דיפרנציאלית  וקונסולידציה. עליו יהיה לשרטט את התכנית של הקונסטרוקציה.. האדריכל והקונסטרוקטור עובדים בשיתוף פעולה מלא כאשר כל אחד ממונה על התפקידים המיועדים לו בניהול כל הפרויקט.
בוא נדבר על הפרויקט הבא שלך!
          054-366-0283 ​​​​​​​
טל נוסף  050-408-2645 ​​​​​​​
תמונות מפרויקטים שקיבלו שירותי קונסטרוקטור מחברתנו
תפריט דף הבית טלפוןwazeפייסבוק